Person:Martinus van der Avordt (1)

Watchers
Martinus van der Avordt
m. 26 Jan 1755
  1. Dimphna Janse van der Avoirt1757 - 1783
  2. Martinus van der Avordt1777 - 1836
m. 8 Aug 1802
Facts and Events
Name Martinus van der Avordt
Gender Male
Birth? 17 Jan 1777 Oosterhout, Nederland (NB)
Christening? 17 Jan 1777 Oosterhout, Nederland (NB)
Marriage 8 Aug 1802 to Elisabeth Verbunt
Marriage 7 Jul 1805 Oosterhout, Nederland (NB)to Adriana Tempelaers
Occupation? Slachter
Death? 13 Nov 1836 Oosterhout, Nederland (NB)Y

Hij was evenals zijn broer Gerardus tweemaal gehuwd en wel met Elisabeth Verbunt en met Adriana Tempeleers. Zij was weduwe van Jan Erkelens, uit het eerste huwelijk van Martinus zijn geen kinderen geboren, in zijn tweede huwelijk werd hij vader van vijf kinderen.

Hij overleed in Oosterhout op 13 november 1836 (zien nrs. XII.28 t/m 32). Martinus van der Avoird is niet alleen de rechtstreekse voorouder van de tak Balen (B), maar ook van de Antwerpse tak.

Zij zullen na de behandeling van de Amstelveense tak aan de orde komen.

De oorspronkelijke schrijfwijze van onze familienaam (van der Avoirt) verandert met name tijdens deze generatie in : van der Avoird en van der Avort.

Wilhelmus (XI.36) schrijft "van der Avort"; zijn nakomelingen eveneens. Gerardus (XI.39) en Martinus (XI.40) staan er op "van der Avoird"te schrijven en laten dit zelfs officieel vastleggen bij een van hun huwelijken.

RIN: MH:N14

PRIN: MH:I500067

References
  1.   Wim Storm. Storm(s) Web Site
    24 JUN 2015.

    Toegevoegd via een Instant Discovery™ RIN: MH:SC15 EVEN: Discovery