|
Johan van Roorda
d.14 Jan 1541
Facts and Events
Name |
Johan van Roorda |
Gender |
Male |
Marriage |
|
to Anna van Hanckema (add) |
Death? |
14 Jan 1541 |
|
Burial? |
|
Kubaardgrafschrift |
References
- Lineageboek Solckema: Baucke Tietema verwekte bij een nicht van de oude Ruurd Roorda een zoon Johan, die de naam Roorda van zijn moeder aannam en tot vrouw nam Anna Hesselsdr thoe Bosum, bij wie verscheidene kinderen zoals Ruurd Roorda te Hennaard, Hessel Roorda te Oosterend en dochters.
Syts van Roorda, zijn vermoedelijke moeder, had inderdaad als oom de oude Ruurd van Roorda.. Johan zou dan genoemd zijn naar de grootvader van moederskant, van wie het bezit te Kubaard afkomstig was. Merk op dat Johan een dochter Syts heeft. Johan nam de naam aan van zijn moeder en woonde te Kubaard en Hennaard. Het bezit “Jorum” te Kubaard kwam van moederskant, zie ook bij Syts van Roorda (IV-c). Op 5-1-1505 wordt deze Johan van Roorda niet vermeld op de lijst van edelen uit Friesland. Bij R.v.A 1511 wordt Johan van Roorda van Kubaard genoemd onder 1229 met veel bezit o.a.Jorum (120 pm, later stem 3 Kubaard) en ook Bozum (nr.2223), mischien afkomstig van zijn vrouw Anna. Verder had hij nog bezit van de Tietema’s te Ypecolsga (RvA II-181). OFO II-320 d.d.12-11-1524:overeenkomst van Johan Roerda met de plaats Kubaard. 1529 Jan Roerda doet aangifte zwanejacht aangaande “syn goet te Cubaert”. Zie ook OFO II-210 d.d.1538. T323-01/378:stukken betreffende goederen van Johan van Roorda en Anna uit 1541. [1] - Johan was gehuwd met Anna Hesselsdr van Hanckema, afkomstig uit Bozum, overleden 16 apr 1539, begraven Kubaard ,grafschrift, dochter van Hessel van Hanckema en Foockel Hesselsdr van Jongema.
Misschien is Wybe Hanckema een broer van Anna. Op de lijst van edelen uit Hennaarderadeel d.d.5-1-1505 staan vermeld Wybe Hanckema kinderen. Volgens het Burmaniaboek zou eertijds op de grafsteen van Johan en Anna te Kubaard als namen van hun ouders hebben gestaan: Roorda, Camstra, Hanckema, Jongema. Op het graf van kleindochterTeth van Sjaerda, overleden 1561, begraven Rinsumageest,worden voor de ouders van Johan en Anna de wapens Roerda, Kamstra, Tetema, Walta vermeld De naam Camstra is in beide gevallen niet te plaatsen en zal daar berusten op een fout. De ouders zijn namelijk Baucke van Tietema x N.van Roorda en Hessel van Hanckema x Foockel van Jongema Onder de namen van de kinderen van Johan en Anna vinden we Hessel en Foockel en ook Syts.[2]
|
|