Family:Willem Spaen and Geertruidt van Dorth (1)

Watchers
Children
BirthDeath
1.
 
2.
 
 
References
  1.   Biografie, in Werner, H.M. Spaensweert. In: Gouda, P. Geldersche volks-almanak voor het jaar 1886
    1886.

    Willem Spaen was gehuwd met Geertruid van Dorth, dochter van Hendrik, Heer van Dorth, en van Anna van Keppel. Hare kwartieren zijn:
    Dorth
    Borculo
    Keppel
    Aeswijn.
    Hij had bij haar drie dochters: 1 Aleid, erfdochter tot Spaensweert; 2 Arnolda, gehuwd met Jorden van Baeck tot Baeck, wiens moeder Wittenhorst was, en die in 1426 niet meer leefde, wijl Arnolda toen als weduwe tegenwoordig was bij het huwelijk harer dochter Aleid met Hendrik van der Hoevelick; en 3 eene ongenoemde, die in den echt trad met N. van Huet, wiens moeder Bingerden heette.
    Aleid nu werd als oudste dochter, na dode haars vaders, beleend met Spaensweert ‘met allen sijnen tobehoren bij Bronckhorst in den kerspel van Brijmmen gelegen tot eenen Erffdienstleene met eenen peerde te verhergewaden met den huyse, haŭe, beleende mannen daerto behoren̄ en̄ vischerien, ao. 1400’. Zij was toen reeds gehuwd met
    Godert Cloeck tot den Berenclau, zoon van Riquin, en haar man trad bij deze beleening als haar hulder op. In 1415 werd haar zoon Rijcquijn of Rijkwijn Cloeck beleend en heet het goed toen: Spaensweert met den Middelweert.
    Naar dit geslacht Cloeck, dat Spaensweert geruimen tijd in eigendom bezat, werd de heerenhuizing ook wel het Cloeckshuis genoemd; onder die benaming komt zij althans voor op een oud kaartje van Spaensweert uit het midden der 17e eeuw naar een brouillon van Nicolaes Geelkerck vervaardigd.
    1)Herald. Bibl., NR. V, bl. 117.