II.1 Claeys Claeysz OEM, overleden op 11-12-1290. Ridder van Holland in 1260, Schepen van Dordrecht in 1281 en 1289. Was wijnkoper en soms pachter van de wijnaccijns. Zoon van Cleys OEM (zie I.1) en Catharina Gijssensd DUYCK.
Gehuwd met Elizabeth Francksd van DORDT. [volgt een suk gebaseerd op de valse aanname dat Claes Oem dezelfde is als Claes Oem van Arkel:] Aangezien haar zoon Claes (Oem van Arkel) in aktes betr. de bisschop Jan van Arkel als neef wordt betiteld, moet zij een relatie hebben met de Heren van Arkel, maar welke? [er is in deze zin dus geen relatie met de Heren van Arkel]
Uit dit huwelijk:
1. Godschalk, geboren circa 1280. Schepen in Dordrecht.
2. Jan, geboren circa 1280. Beleend met land in Gulpen, heeft een ambacht in Voorschoten en een schrootambacht in Dordrecht.
3. Johanna, geboren circa 1280. Gehuwd circa 1300 met Johan DUYCK, geboren circa 1280.
4. Willem Cleyszn, geboren circa 1280.
5. Claes Claeysz (Nicolaas Oem van Arkel [dit is onjuist!]) (zie III.6).